Z Kuşağı Nedir ve Ne Demektir?

Z Kuşağı Nedir ve Ne Demektir?
15 Temmuz 2021 11:36
0

Cevabını bildiğim halde, insanların bu konuda ne konuştukları daha doğrusu ne saçmaladıklarını merak ettim ve internette bir araştırma yaptım: Z kuşağı nedir, Z kuşağı kimdir, Z kuşağı kaç yaşında başlar, Z kuşağı nelerdir ve kimlerdir?

Bu sorulara öyle uzun uzadıya, saçma sapan cevaplar verilmiş ki, buna ancak çok afedersiniz ama kör cahil olan birisi yada birileri inanır. Vay efendim Z kuşağına giren yaşlar şu tarihle şu tarih arasında doğan kişilerdir. Böyle cevap veren popüler web sitelerinden birisi de Vikipedia.

Arkadaşlar ben her zaman diyorum; Başkalarının aklı sizin iradenizi ve aklınızı teslim almasın. Yani bir başkası yazıyor diyor ki, Z kuşağının kısaca anlamı şudur, Z kuşağı denen kişiler şunlardır, bunlardır vesaire vesaire. Sizlerde hemen buna inanıyorsunuz. unutmayın Allah cahilin özrünü kabul etmeyeceği gibi, başkasının günahı da sizin azabınızı hafifletmez.

Fazla detaya girmek istemiyorum ki girecek olursam eğer konu sanırım daha farklı yerlere kayacağı için farklı bir anlama sebep olabilir. Evet sorumuzun cevabı yani;

Recep Tayip Erdoğan’ın Z Kuşağı dediği kişiler kimlerdir?

Arkadaşlar Z kuşağı diye tabir edilen kişilerin kim olduğunu söylemeden önce; Esnaf ve ticaretle uğraşan, yazar kasaları olup de fiş kesenler bunu çok iyi bilir. Gün sonunda yani fiş kesme işi bittikten sonra kapatılmadan önce yazar kasadan çıktısı alınan bir Rapor vardır. İşte buna Z raporu deniyor. Sayın Başkan Recep Tayip Erdoğan’ın dediği Z kuşağı da, son nesildir. Yani vikipedianın dediği gibi 1997-2012 yılları arasında doğanlar değil, tan aksine bize göre Z kuşağını oluşturan kişiler 2002 ve öncesi yıllara doğan kişilerdir.

Ben 1998-2000 li yıllar da gece saat 02:00 de gidip bankamatik kuyruğunda, hastane de szıraya girdiğim günleri biliyorum. Ama Z kuşağı gözünü he şeyi hazır bulduğu ve bunların hiç birisini yaşamadığı için bunların ne demek olduğunu bilmez. Her neyse dediğim gibi kendi aklınızı ve iradenizi başkasının yada başkalarının aklına teslim etmeyin. Başkasının aklı ile kendini yönetmeyin. İstişare edin ama kendi aklınızla kendinizi yönetin. aksine benzetmede hata olmasın ama; Sahibinin boynuna tasma takılan köpek misali oluruz. Yani köpeğin aklını ve iradesini kullanma yetkisi yoktur. Sahibi nereye götürürse o da gitmek zorundadır. Çünkü iyi sahibinin elindedir.

vesselam.

İsmail Ekinci

ETİKETLER:
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.