Sana Kötülük Yapan Kötülerin Belasını Bulması İçin Okunacak Dua

Sana Kötülük Yapan Kötülerin Belasını Bulması İçin Okunacak Dua
11 Şubat 2022 03:00
0

Dua etmek güzeldir ve kesinlikle faydalıdır. Yani bir nevi ettiğiniz dua sizi savaşırken koruyan kalkan gibidir. Ancak akla hayale gelmeyen şeyler için dua etmek, bu tip şeylere dua uydurmak ne derece makul ve mantıklıdır ona sizler karar verin.

Neymiş efendim; Birisi bana kötülük etti de onun helak olmasını, ölmesini yada zelil olmasını istiyorum ve bunun için etkili bir dua varmış. Bak bak bak…

Ben anlatmaktan yoruldum ama sizler anlamaktan yorulmadınız. Bizim millet böyle saçma sapan şeylere meraklı olduğu için ve başını kaldırıp da okuma, öğrenme alışkanlığı olmadığı için hazır konmasını seviyor. Hazıra konunca da ne oluyor; Kendi bildiğim yanlış bilgileri sana empoze ediyorum.

Bunu ya para karşılığı yapıyorum ki seni enayi yerine koyup kaz gibi yolmaktır, yada çok popüler konular olduğu için kişinin bir İnternet sitesi vardır arama motorlarından daha fazla ziyaretçi çekerek; sitesinde yayınladığı reklamlar sayesinde para kazanması ya da popüler birisi olmak istiyordur ki bu seçenek biraz daha zayıf bir ihtimaldir.

Allah diyor ki birinizi diğerinizle imtihan edeceğiz. Bakacak ki kulum sabredecek mi? Çünkü Sabredenleri müjdele diye bir başka ayet vardır.

Ben onu bunu bilmem arkadaş. Aklınızı kullanın ve kendi aklınızı başkasının iradesine teslim ederek, sizin aklınızı kendi menfaatleri için kullanmasınlar ve buna da fırsat vermeyin. Evet zulüm büyük günahtır.

Ama miskin miskin oturarak da ben sadece bu zulmedenleri dualarım ile kahrederim diye düşünme. Çünkü iyilik ve kötülük, doğru ve yanlış, hak ile batıl kıyamete kadar savaş halinde olacaktır. Her ne kadar batıl yok olmaya mahkum olsa da Hakk’ı ayakta tutmak için elinden gelen gayret ve çabayı göstereceksin.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.