DOLAR
27,3824
EURO
29,0085
ALTIN
1.630,05
BIST
8.334,94
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Gök Gürültülü
21°C
İstanbul
21°C
Gök Gürültülü
Pazar Az Bulutlu
23°C
Pazartesi Az Bulutlu
23°C
Salı Az Bulutlu
24°C
Çarşamba Az Bulutlu
24°C
11 Nisan 2022 01:10
357

Biz, Kur’an’dan öyle bir şey indiriyoruz ki o, müminler için şifa ve rahmettir; zalimlerin ise yalnızca isyanını arttırır

Mümin, Kur’an’dan feyz almasını bildiği gibi, bu maksatla okuduğu, dinlediği için, Kur’an ayetleri kendisine şifa ve rahmet vesilesidir. Buna karşılık, hastanın ilaçtan yararlanmak istemeyişi onun hastalığını arttırdığı gibi, zalimin Kur’an’dan uzak durması da onun hüsranını arttırır.

En büyük mucize, Allah’ın göndermiş olduğu Kur’an-ı Kerim’dir ve Kur’an-ı Kerim’de 2000 defa Allah, 1000 defa Rab kelimesi geçer. Her şeyin bir kalbi vardır; kainatın kalbi Kur’an’dır.

Kur’an’ın kalbi Yasin-i şeriftir. Yasin-i Şerif’in kalbi Fatiha Süresidir.

Süre-i Fatiha’nın kalbi de Besmele-i şeriftir. Denizler mürekkep olsa, ağaçlar da kalem, insan ve bütün canlı varlıklar da katiplik yapsalar Fatiha’nın şerhini yapamazlar.

Her saatin kalbi vardır. Yirmi dört saatin kalbi seherdir. İmsak demek, sabah namazının hazırlığı demektir. Hayati yaşantının kalbi namazdır, hayati yaşantının kalbi Hak’la meşgul olmaktır.

Kur’an bilmeyenler en az yüz bin defa İhlas-ı Şerif okuyacaklar.

Kur’an bilgisi yeterli olmayanın bilgisi hiçbir şeye benzemez.

Yüce Allah’ın gönderdiği Kur’an-ı Kerîm’in bazı bölümleri var; Cenab-ı Allah’la Resulüllah arasında, diğeri Resulüllah ile veliler arasında, diğeri herkese kapalıdır, kimse çözemez.

Kelam-ı Hak, şifre-i ve şifa-i bir hazinedir. İki cihanın tükenmez hazinesi Kelam-ı Hak’tadır. Kimisi bundan nasibini almış, kimisi kasib ve kısır kalmıştır

Zebur ateşperestlerin, İncil Hıristiyanların, Tevrat Yahudilerin kitabı olmuştur. Kitapların anası Furkan; Kur’an-ı Kerim Müslümanların kitabıdır.

Kur’an’ın Kısımları;

  • Tebliğ
  • Tenkid
  • Geçmişte yaşanan olaylar
  • Allah ile Peygamberimiz arası şifreler
  • Peygamberimiz ile Kamil Mürşidler arası şifreler
  • Kamil Mürşid ile yetişkin müridler arası şifreler

Kur’an’da olmayan bir şey yoktur. Ufak iğnenin ucu kadar her şey Kur’an’da mevcuttur. Peygamber Efendimiz Veda Hutbesinde, Hazret-i Ebubekir, Hazret-i Ömer, Hazret-i Osman, Hazret-i Ali ve seksen küsur bin Sahabeye;

Ey ümmetim! Bize gönderilen Kur’an-ı Kerim, noksansız tamamlanmıştır demiştir. Bu gün noksanı tamamlayacaklarmış(!), mürtedler.

Uyulacak Kur’an, okunacak Kur’an, her şey Kur’an, Allah ve Resulüdür. Bunlara uyan, dünya ve ahiretini ihya etmiştir.

Peygamber Efendimize sahabenin birisi bu gece bir rüya gördüm, Kabe’nin üzerinde kafasız kuşlar uçuyordu demesi üzerine Peygamber Efendimiz de ona; “Besmelesiz Kur’an okumuşsun” demiş.

Sen Kur’an’a nasıl kıymet ve değer verirsen Allah’ta sana o değeri verir. Peygamberimiz buyuruyor ki; dünyevi ve uhrevi bir derdiniz, kaygınız oldu mu Kur’an’a sarılın.

Yasin Süresi 29-30. ayette; Onları helak eden korkunç bir sesten başka bir şey değildi. Birdenbire sönüverdiler. Ne yazık şu kullara! Onlara bir peygamber gelmeye görsün, ille de onunla alay etmeye kalkışırlar.

Abdestsiz Kur’an okumak, tuzsuz çorba yemek gibidir.

“Kur’an’a ancak temizlenenler dokunabilir (Vakıa 79)” Abdestsiz Kur’an ele alınmaz, onu ancak abdestli ve temiz olanlar alıp okuyabilir.

Hazret-i Allah Peygamberimize söz vermiştir; “Bu dini Biz indirdik, Biz koruyacağız.”

Bir sevgi Allah için oldu mu onun sınırı yoktur, yorgunluğu, ihtiyarlığı yoktur, hep genç kalır, tazeden taze yeni kalır. Her sevgide bir yorgunluk, bıkkınlık, nefret vardır, Allah sevgisinde yorgunluk, bıkkınlık, nefret olmaz.

Dünya üzerinde değişik lisanlar üzerine ne kadar kitap varsa, bunların iki defa üst üste okunanı yoktur, ama Kur’an-ı Kerim müstesna. Kur’an-ı Kerim’den çok okunan, tekrar edilen başka kitap yoktur. Başka kitaplar ikinci kez ele alınmak istenmez, Kur’an-ı Kerim ise elden bırakılmak istenmez. Namaz da Kur’an’dır, namaza doyulmaz, namaz kılmakla yorulunmaz.

Kur’an-ı Kerim’in her ayetinin 70 bin meali vardır. Ayet-i Kerime’ye ters düşmedikten sonra mutlaka o iş hallolur.

Felak ve Nas Süreleri nazil olmadan Peygamberimiz haftanın beş günü hasta idi. Allahu Teala Peygamberimize “eğer bu Süreler nazil olmasaydı seni helak edeceklerdi” diyor. Göz nurdur, ama nefis çok pis bir düşman.

Peygamberimize ne inmişse Kur’an-ı Kerim şimdi de aynıdır. Ancak nasıl zeval veriyorlar? Düzgün bilmeden meallerini yanlış yapıyorlar, herkes kendi kafasına göre yorum yapıyor. Cenab-ı Hakk’ın Peygamberimize gönderdiği ile ibadet yapılsa Türkiye’de bu hayasızlık ve kargaşa olmaz.

El hay minel iman hayası olmayanın imanı yoktur. İmanı sağlam olan eteğini zinaya heder ettirmez.

Gizlilerin gizlisini bilen Allah’tır. O’ndan hiç bir şey gizlenmez.

Ayet-el Kürsi cinlerin, ifritlerin bombasıdır. 30.000 İhlas Süresi bir hatim, 90.000 İhlas Süresi üç hatim. Bu üç hatimi gidip yazdırın, şayet doksan bin İhlas Süresini okumak üç hatim yerine geçmezse Mahşer günü gelip yakama yapışın.

Hatim yerine geçmesi için; “Üç İhlas bir Fatiha” boş zamanlarda değil, zaruri durumlarda okunabilir. Bin bir hatim gelecek sene aynen üç ayların başından bu sene yapıldığı gibi yapılacak. 1001 hatim bir tasarruftur. 1001 hatim okundu memlekette bolluk oldu.

1001 hatim için seyahate çıkanlara, Afgan mücahitleri bunların yanında hiç kalır; edep, haya, Kur’an’ı Kur’an bilmek, Allah’ı Allah bilmek, Peygamberi Peygamber bilmek kurtarır. Bizi fetva değil, takva, Kur’an kurtarır.

Kalben Allah’a teslim olmak lazım. Türkiye’deki hayasızlığa karşı Kur’an’a sarılacağız. Hazret-i Resulüllah sahabeye “sıkıştığınızda Kur’an’a sarılınız” buyurmuştur.

Ehli olmayana Kur’an ayetleri namahremdir. Okusa da bir tat alamaz, fayda göremez. Kur’an’ın sırrını anlamayan bir hafız meslek ehli olur, takva ehli olamaz. İsrail’in Yahudisi de Kur’an’ı ezberliyor, ancak Arapları yanıltmak için.

Kur’an okumasını bilmeyenler 100.000 defa İhlas Süresini okusunlar.

Kur’an okumasını bilmeyenler Yasin Süresini Türkçe yazılışından okunabilir, takip edilebilir. Türkçe yazılışında %30 hata olur, fakat Yüce Allah inşallah bu davada eksiği tamamlayacaktır.

Kaynak: Turan Yazılım / Mürşit 5 / Sırr-ı A’zam /C: 2

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.