DOLAR
27,1418
EURO
28,9323
ALTIN
1.681,16
BIST
8.039,18
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Açık
31°C
İstanbul
31°C
Açık
Pazar Az Bulutlu
26°C
Pazartesi Az Bulutlu
26°C
Salı Az Bulutlu
25°C
Çarşamba Çok Bulutlu
24°C

Her Gün Cinsel İlişkiye Girmek Zararlı mı?

3 Ağustos 2023 05:00
2.344
Her Gün Cinsel İlişkiye Girmek Zararlı mı?

Haftada iki gün cinsel ilişkiye girmek ne kadına ne de erkeğe zarar vermez

Erkek istediği an eşiyle münasebette bulunabilir. Fakat erkek, evlilikte hayatın ve arzuların ortak olduğunu bilmeli ve kadının isteklerine cevap vermesi gerektiğini akıldan çıkarmamalıdır. İnsan her zaman için bir olmaz bazen neşeli bazen kederli olabilir.

Erkek daima bu hususları göz önünde bulundurmalıdır. Kadının neşeli ve arzulu olduğu zamanlar ona sırt çevirip kendi isteği uyandığı ve kadının kederli olduğu zamanlarda kendini tatmin etmeye çalışması doğru olmaz. Bu kadına adeta yük gibi gelir ve nihayet bu hal gitgide geçimsizliğe yol açar.

Evlilikte mutlu bir hayat yaşamak isteyen bir genç karısının istek ve arzularını tatmin etmeyi ihmal etmemelidir. Karısıyla olan her münasebetinde ona sıcak ilgi göstermeli ve adeta yeni evlendiği günleri hatırlamalıdır. Kadını bedenen hazırlamadan münasebete kalkmamalıdır. Uzun senelerin nikahlısı da olsalar kadın ve erkeğin her münasebetlerinde ayrı bir hava olmalı ve birbirlerini içten sevmelidir.

Kadının şehveti baştan kalp ve ruh ile tahrik olur

Sevmesini bilen koca kadını sadece bedeniyle sevmez. Onu ruhuyla da sever ve onu zevkin doruğuna çıkarır. Diliyle severek onun ruhuna ve kalbine hitap eder.

Erkek bu şekilde hareket ederse isteksiz olan zevcesini bile istekli hale getirir. Böylece münasebet anında karşısında sıcak ve hareketli bir karşılık görebilir, çünkü öyle kadınlar vardır ki, aşkları küllenmiştir. Ancak bu şekildeki hareket ve davranışlar onların aşkını alevlendirir.

Cinsi münasebet zamanında ve belirli aralıklarla yapılırsa kadın ve erkeğin bünyelerinin ihtiyacını gidereceğinden faydalı olur. Eğer bu aşırıya giderse ve;

Cinsel ilişki devamlı olursa bu bazı kadınları yoracağından cinsel isteksizliğe ve bezginliğe yol açar. Kadın, bir de, zayıf bünyeli ise bir de küçük yaşta evlendirilmişse bu durum onun için adeta yıkım olur.

Kendinde isteksizlik ve yorgunluk hisseden kadın ilerde aile geçimsizliğine sebep olacak davranışlar içine girer. Gençlik devresindeki çok cinse ilişkiye girmek hemen etkisini göstermese de yaş ilerledikçe bedendeki tahribatı yavaş yavaş açığa çıkar. Bünye çabukça zayıf düşer.

Düzensiz Cinsel İlişkinin Zararları

1-► İster uykuda, ister ayık halde isterse cinsi münasebet şeklinde olsun aşırı gidilince bedeni yaralar. Özellikle bedeni uzuvlar gelişmeden kendini buna kaptırmak bedenin gelişmesini temin eden hayati maddeleri yok eder. Böylece gelişmeyen vücut çabukça çöker.

2-►Küçük yaşta aşka başlayan kadının tenasül uzvu tabii olarak gelişemeyeceğinden çoğu zaman kısır kalır. Aşkın zevkini tam alamaz. Bu durumda olan kadınlarda doğum, lohusalık gibi hadiseler olumsuz etkiler yapar.

3-►Yaşlıların normalinden fazla kendilerini zorlamaları da tehlikelidir. Çünkü yaşlılarda çoğu zaman sertleşen damarların yırtılması kolay olur. Bu hal inmelere ve ani ölümlere yol açabilir.

4-►Münasebet anında tenasül yollarından akan, meni ile bedenin en önemli yapı ve kuvvet unsurları olan kireç, fosfor, albüminler, bedene enerjisini veren çok kıymetli enerjilerini kaybederler.

Cinsel ilişkide aşırı gitmek, birçok tenasül yolu rahatsızlıklarına yol açabileceği gibi prostat şişmesine de sebep olabilir

5-►. Ayrıca birlik uzvunun katılaşmamasına (iktidarsızlık, bel gevşekliği) ve bazen de kısırlığa sebep olur. Birlik uzvu pörsüyeceği gibi yakınlık anındaki sertleşme kabiliyeti azalır. Bu hal onun ruhen dengesini bozar.

Erkek kendini böyle yorunca çoğu zaman daha bu işe başlarken boşalır ve daha birleşmeden meydana gelen bu hal erkek ile kadının arzularını söndürür ki, bu da ailede geçimsizliklere sebep olur. Erkek başarısız kalmaktan, kadın da kendinin tatmin edilmemesinden elem duyar. Aşırı cinsel ilişkiye girmekle tenasül bezleri bozulur

6-► Şehvete gelen erkek bir defada yaklaşık olarak iki yüz milyon kadar tohum atar ki, bu eksiklik on saatlik bir dinlenme veya uzun bir uykudan sonra ancak aynı kuvveti bulabilir.

Birleşmeler haftada iki kez olunca tohumlar düzenli olarak işler. Ancak sık sık yapılınca tohumlar gelişmeye vakit bulamazlar bu da tohumların giderek azalmasına sebep olur. Nihayet artık erlik suyu yerine suya benzer bir su gelir. (Fazla mastürbasyon yapanların dikkatine bu madde)

7-►Tenasül uzuvlarının bezeleri erkeğe enerji, kudret, gençlik, güzellik veren hormonları da işler, kana verir. Cinsi oyunlara fazla düşmek bu bezleri yormakla, dolayısıyla hormonlar azalır. Bunun sonucu olarak da yüz çabucak kırışır, saçlar beyazlar, beden dinçliğini yitirir ve erkek çabuk ihtiyarlar.

8-►Tenasül bezlerinin zayıf kalması çoğu zaman kısırlığa sebep olur.

9-►Kanser hastalığına sebep olabilir. Hormonlar badenin enerjisini korumakla aynı zamanda bedeni kansere karşı da korumuş olur. Onlar azalınca o uğursuz hastalık da uyanır. Cinsel ilişkiye aşırı düşkünlük erkeği ezer maddi ve manevi yönden birçok acılara sürükler

Yukarıda da zikredildiği gibi bu hal bilhassa gençlerin bedeni üzerinde çok olumsuz etkiler yapar. Onlar heyecanlı olduklarından başlarına gelecek belayı ve acıları bilmez ve hesap etmezler. Başına geldikten sonra anlar fakat o zaman da bir kıymeti olmaz.

Dışarı çıkan bir meni parçacı insanın ömrünün bir parçasıdır

Bu düşkünlük ne derece çok olursa bedenin yıpranması da o kadar çabuk olur. Bu bedendeki kaybın telafisi mümkün değildir. Bedenin sıhhati gider, dizlerinin dermanı kesilir. Benzi solar, zayıf düşer, kansız kalır, asabi olur. Ayrıca hisleri, nevrestani ve delilik bile yapabilir.

Hele bünyesi zayıf, narin olanlarda bu tür rahatsızlıklar daha çabuk kendini hissettirir. Kalpler hasta, ciğerler yorgun, verem baş ucundadır Böyle kimselerin aşka düşkün olmaları bir çeşit intiharları demektir.

Bütün bunlar göz önünde bulundurulup ne ifrata ne de tefrite kaçılmadan her şeyle olduğu gibi cinsi münasebette de itidali (orta yolu) bulmak en iyisidir. Bu da tıbbın da kabul ettiği gibi haftada iki gündür. Haftada iki gün cinsel ilişkiye girmek ne kadına ne de erkeğe zarar vermez.

Buna rağmen cinsel kudret ve imkanlarının yerinde olduğunu, bu sayıyı aşabileceklerini söyleyenlere sözümüz olamaz. Yeter ki aşırıya kaçılmasın.

Kaynak: Turan Yazılım – Mürşit 5 – Evlilik Hayatı Ve Mahremiyetleri

ETİKETLER:
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.