DOLAR
27,3824
EURO
29,0085
ALTIN
1.630,05
BIST
8.334,94
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Gök Gürültülü
21°C
İstanbul
21°C
Gök Gürültülü
Pazar Az Bulutlu
23°C
Pazartesi Az Bulutlu
23°C
Salı Az Bulutlu
24°C
Çarşamba Az Bulutlu
24°C

Cinsel İlişkiye Heyecan Katmak, Orgazm Olmak ve Etmek

3 Ağustos 2023 12:30
4.704

Cinsel hayata heyecan katmak ve cinselliği daha heyecanlı bir hale getirmek, cinsellikte rahatlamak, cinsel ilişkide orgazm olmak için

Tüm bu etmenler için iç etmenler gerektiği dıştan basit gibi görünen ama etkili şeylerde mevcuttur. Bunları özetleyecek olursak eğer;

KOKU: Koku ile cinsel heyecan arasında ilgi olduğu en ilkel toplumlarda bile yeter derecede bilinmekte idi. Eski Mısır kraliçesi Kloepatra’nın koku sürünme işlemiyle beraber süslenmesi altı saatini alırdı.

Bugünkü iptidai kabileler arasında yer alan Tahiti’de genç kadınlar, erkekleri üzerinde cinsel heyecan yaratmak için saçlarına koku sürer, vücutlarını kokulu yağlarla yağlar ve bu cinsel çekicilik kazanmak için yaptıkları uğraş, bir hayli zamanlarını alır. Avustralya’da ise bu, gelenek halini almıştır.

Şöyle ki Avustralyalı genç erkek, eşini tahrik etmek istediğinde «jeanjeta» denilen bir bitkinin kökü ve kabuğundaki sıvıyı bütün vücuduna sürer. Sıvı erkeğin ter kokusuyla karıştığı zaman, eşinde cinsel istek uyandırmış olur.

Çok eski çağlardan zamanımıza gelinceye kadar çeşitli yazarlar, mendile ve iç çamaşırına sinen pis kokmayan ter kokusunun birçok kadın ve erkeklerde tahrik edici bir etki yarattığını belirtmektedir.

Yine eski Hind ve Çin uygarlıkları zamanında bazı çiçek kokuları yanında «misk» ve «menekşe hülasası» kullanılmaktaydı. Bunlar bugün de kullanılmaktadır. Nitekim parfüm endüstrisinin günden güne gelişmekte oluşu ve en çok iş yapan bir endüstri kolu sayılışı kokunun cinsel hayatta oynadığı önemli rolün belirgin bir sonucudur.

İslam dini güzel kokuyu kadına da erkeğe de helal kılmıştır. Ancak kadınlar için dışarıda koku sürünmelerini yasak kılmıştır.

Bunun sebebi güzel kokunun yabancı erkekleri cezbetmesidir.

Peygamberimiz (s.a.v) buyuruyor ki: «Bana dünyanızdan üç şey sevdirildi: Göz aydınlığını namaz, güzel koku ve kadın.» (1)

Peygamberimiz hadislerinde buyurduğu gibi güzel kokuyu sever ve kullanır, kullanılmasına da teşvik ederdi. Bunun sebebi güzel kokunun hem cemiyet içinde pis kokuları giderici özelliğinden, hem de kadın ve erkeğin cinselliklerinde büyük bir etkinliği olduğundandır.

Eşleri birbirine bağlayacak güzel olan her şey dinimizde helal kılınmış, bizzat peygamber (s.a.v) efendimiz uygulamakla ümmetine teşvik etmiştir. Şimdi dinimizin kokuda kadın ve erkeğe tanıdığı sınırlamadan bahsedelim.

Cinsel İlişki Öncesi Erkeklerin ve Kadınların Koku Sürünmesi

Erkeğin Koku Sürünmesi: Cuma ve Bayram namazlarında, ve düğün gibi topluluklara iştirak edildiğinde erkeklerin koku sürünmeleri sünnettir. Koku sürünen erkekler için, kadınların bulunduğu topluluklara iştirak etmeme gibi bir sınırlama yoktur.

Güzel koku kullanımında erkekler için bir tek yasaklayıcı ölçü konulmuştur.

Erkeğe kadınımsı tüm davranışları yasak kılan İslam, güzel koku kullanımında da kadınlara has olan rengi belirgin kokuyu yasak kılar.

Ya’la b. Mürre (r.a.) anlatıyor:

Allah’ın Resûlü Ya’la’nın yüzünde rengi belirgin bir koku görünce:

Karın var mı? diye sordu. (Yani bu koku sana karından mı bulaştı?)

Ya’la:

Hayır, karım yok, ey Allah’ın Resûlü! diye cevap verdi.

O zaman Resûlullah (s.a.v) şöyle buyurdu:

Eve git, hemen bu kokuyu yıka, onu yıka. Bir daha da sakın böyle (rengi belirgin) bir koku sürünme. (2)

Görüldüğü üzere, Resulullah (s.a.v) sürüldüğünde rengini belli eden koku sürünmeyi yasak kılmıştır. Çünkü kadınlara özgü her türlü davranışları yapan erkeklere, Allah (c.c) lanet etmiştir

. Böyle kimselerin namazı Allah katında kabul olunmadığı gibi cenazesinde de melekler hazır bulunmaz. Sonuç olarak diyebiliriz ki, alkol içermeyen, belirgin bir renk oluşturmayan sıvı ve katı bütün koku ve kokulu maddeler erkekler için helaldir.

Kadının Koku Sürünmesi: İslam, erkeğe olduğu gibi kadına da güzel koku sürünmeyi helal kılmıştır. Ne yar ki yaratılış olarak cazibeli olan kadın, güzel koku süründüğünde daha bir cazibe kazandığından onlara bazı sınırlamalar getirilmiştir. Bu da, dışarı çıktıklarında koku, makyaj v.s. her türlü süsün yasaklanmasıdır.

İslam, kadını kocasına karşı olabildiğince dişi olmaya çağırırken, yabancı erkeklere karşı korunmaya çağırmaktadır.

Buna göre kadın, erkeğine cazibeli görünmek için meşru olan her türlü cinsel tahrik unsurlarını uygulamalıdır.

Kadın adet halinde de koku sürünmelidir: Kadın, cinsel çekiciliğinin zayıfladığı, aybaşı kanının tiksindirici koku yarattığı ay hali döneminde de koku sürünmeli, hatta bu dönemde temiz olmaya daha bir dikkat etmelidir. Böylece kadın, erkeğinin gözünde her zaman cazibeliliğini koruyacaktır.

Cinsel heyecanı etkileyen faktörlerden biri de öpmektir. Sadece öpüşmek yolu ile de kadın ve erkeğin orgazma vardığı düşünülürse, öpüşmenin cinsel heyecan üzerindeki etkinliği daha iyi anlaşılır.

Peygamberimiz (s.a.v) buyuruyor ki «Sizler hayvan gibi cima etmeyin. Daha önce sohbet edin, oynaşın ve öpüşün.»

Hadisi şerîfin işaret ettiği gibi;

Kadın ve erkeğin karşılıklı cinsel faaliyetlerde bulunmaları,

Cinsel ilişkinin daha kolay ve daha zevkli yapılacağı ve ruhen de birbirlerine daha bir bağlanacakları açısından evlilikte saadeti sağlayan faktörlerden biridir.

SESSesin, fısıldaşmanın cinsel heyecanı etkilemedeki rolünü kimse inkar edemez. Tatlı, etkileyeceği bir sesin insan ruhu üzerinde titreşimler yaptığı herkesçe bilinmektedir.

Cinsel heyecanı tahrik edici konuşma veya seslerin, erkekten ziyade kadının cinsel hayatında önemli bir rolü vardır. Her ne kadar ilk bakışta önemli olmayan bir şey hissini uyandırsa da…

Nitekim peygamberimizin zevcelerinden Ümmü Seleme (r.a.) şöyle anlatıyor:

«Resulullah eşi ile cinsel ilişkide bulunduğu zaman başı üzerine, kendisi ve eşi üzerine bir örtü çeker, sesini alçaltır ve altında bulunan eşine: «Sakin ol!» buyururdu.» (1)

Ümmü seleme (r.a.) eşi tabiri ile kendisini kastetmektedir.

Peygamberimiz (S.A.S) buyuruyor ki:

• «Sizden biriniz zevcinize hayvanların birbirine yaklaşması gibi yaklaşmasın.

• Aralarında (hayvanlardan farklı olarak) bir elçi bulunsun.

• Ashab sordular ki:

• Ya Resulullah o elçi nedir?

• Resulullah buyurdu ki:

• Aşk fısıltıları ve öpüşmedir.» (2)

Bütün bunlar gösteriyor ki;

Cinsel ilişkiden önce cinsel heyecanı etkileyen;

Fısıldanma, öpme, okşama gibi unsurların evlilikte cinsel mutluluğu sağlaması açısından gerek kadına gerekse erkeğe sünnet kılınmıştır.

Ancak dinimiz sesin cinsel heyecanı tahrik etmekteki etkinliğinden dolayı, yabancı kadın ve erkeğin yumuşak, tatlı ve şehveti tahrik eder bir şekilde fısıldayarak konuşmalarını haram kılmıştır.

Yüce Allah buyuruyor ki:

«Kadınlarla yumuşak ve tatlı konuşmayınız. Kalbinde hastalık olan tama eder.» (3)

Peygamberimiz (S.A.V.) hanımlarına şöyle buyurdu:

«Erkeklerle güzel sesle konuşmayınız.»

Kaynak: Turan Yazılım – Mürşit 5 – İlmihal – Evlilik Hayatı Ve Mahremiyetleri

(1) Mişkâtü’l-Mesâbih. c: 2. s: 669. – (2) Mişkâtü’l-Mesâbih K. Libas.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.