Namaz Abdest Gusül Kur'an İslam Nefis Ahlak Tövbe Vaaz Resim Galerisi

Cinsel İlişkiye Girerken Bunlara Dikkat Etmeliyiz

11 Ağustos 2021 05:15
0

Erkek karısı ile ilişkiye girerken tersten olmamak şartıyla her türlü münasebet şekline müsaade edilmiştir. Ancak bunların da üstünlük yönünden önde gelen şekilleri vardır ki, en önemlisi yüz yüze gelmek şeklinde olan cinsel ilişkiye girme şeklidir.

Allah Kur’an’da şöyle buyuruyor: Kadınlarınız çocuk yetiştiren ekin tarlanızdır. O halde tohum ekilen tarlanıza (ön tarafa) nasıl isterseniz öyle varın. Kendiniz için ileriye hazırlık yapın, önceden iyi ameller gönderin, Allah’tan korkun ve muhakkak onun huzuruna varacağınızı bilin. Takva sahibi müminlere cenneti müjdele (1)

Evet;

Kadınlar sizin tarlanızdır. Siz onlara insan ve Müslüman tohumları ekip ürün alacak ve soyunuzu devam ettireceksiniz, öyle ise tarla manasını unutmamak şartıyla oraya istediğiniz taraftan yaklaşabilirsiniz. Sonrasını düşünün, dikkatli olun.

Sadece şehevi istekleri tatminle yetinmeyip geleceğiniz için güzel ameller işleyin ve Allah’tan korkun. Muhakkak siz Allah’a kavuşacaksınız. İşte Allah’a kavuşacağınız zaman için sizi rezil, rüsva etmeyecek, bilakis sevindirecek ameller işleyin.

Cinsel İlişki Duası

Ayette kadınla ilişkiye girmenin değişik şekillerde olabileceği (sağdan, soldan, önden, yatarken, otururken) ve bunların meşru olduğu bildiriliyor. Cinsel İlişkiye başlarken besmele tabiriyle Bismillahi azim, Allahu Ekber, demeli, kıbleye dönük olarak cinsel ilişkide bulunmamalıdır ve cinsi münasebete başlarken Resûlullah’ın şu hadisteki duasını okumalıdır:

Allah’ım şeytanı benden uzaklaştır. Şeytanı bize ihsan edeceğin çocuktan da uzak tut. Resulullah sözlerine devamla buyuruyor ki: «Karı ve kocanın bu münasebetinden bir çocuk olursa şeytan o çocuğa hiç bir şekilde yaklaşamaz ve zarar veremez.

Meni inzal olacağı sırada da kalbinden «insanı sudan onu soy ve akraba sahibi kılan Allah’a hamdolsun» demelidir. Cinsel ilişkide boşalma gerçekleştiği  zaman da işi aceleye getirmemeli ve kadınında boşalması için beklemelidir. Münasebet anında erkeğin karısının avret yerine bakması her ne kadar helal ve caiz ise de bakılmaması daha uygundur. Zira avret mahalline fazlaca bakıldığı zaman unutkanlık hasıl olacağı bildirilmiştir.

Sevgili Peygamberimiz (s.a.v), şartlarına uygun olarak yapılan bu cinsi münasebetten sahibine sadaka ecri verileceğini beyan buyurur: «Sizden birinizin hanımıyla münasebette bulunmasında sadaka sevabı vardır.»

Ashab sordular ki:Ya Resulullah, birimizin şehvetini tatmin etmesinde de ecir mi vardır? Resulüllah da cevaben şöyle buyurdu:- Şehvetini haramdan tatmin eden bir kimse günah kazanmayacak mıydı? Aynı şekilde şehvetini helal yoldan temin edince mükafata nail olur.»

Çırılçıplak Cinsel İlişkiye Girmek

Çıplak Olarak İlişkiye GirmemeliKadın ve erkeğin cinsi münasebet anında baştan sona çıplak olmaları doğru olmaz. Gerçi birbirinden utanmaları gerekmiyorsa ve birbirlerinin avrat yerlerine bakabilirlerse de Allah’tan ve meleklerden haya etmelidirler.

Peygamberimiz (S.A.S) buyuruyor ki: «Sizden biriniz ailesiyle münasebette bulunacağı zaman, tesettüre uysun ve hayvanlar gibi çırılçıplak soyunmasın.(2) »

«(Anadan uryan) soyunmaktan sakının. Çünkü sizinle her an için beraber olan (hafaza ve rahmet) melekleri vardır. Onlar sahibinden tuvalette kaza-i hacet yaparken ve bir de erkekle kadın cinsel ilişkiye girerken ayrılırlar. Onlardan utanın ve tesettüre riayet ederek onlara ikramda bulunun».

∟ Avret yerimi iç elbisemden gizleyecek bir yol bulsaydım ondan da gizlerdim

∟ Hz. Aişe (r. anhüma) anlatıyor: Ben, Resulullah’ın avret mahallini bir kez olsun görmedim (3)

Hadislerden anlaşılacağı gibi, çıplak olarak cinsel ilişkiye girme konusunda bir yasaklama getirilmemiştir. Fakat gerek erkek olsun gerek kadın olsun cinsi münasebet anında tesettüre riayet ederek Resulullah’ı ve onun kerem sahibi zevcesi Hz. Aişe’yi diğer hususlarda olduğu gibi bu hususta da örnek kabul ederek edep ve hayanın örneklerini vermelidir.

Kaynak: Turan Yazılım – Mürşit 5 – Evlilik Hayatı Ve Mahremiyetleri

1-Bakara sûresi, âyet: 223) (2) Müntahab-ü Kenzül Ummal, c: 6, s: 415. —(3) İbn-i Mace. K. Nikâh, Hn: 1922.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

[Valid RSS]