ref: refs/heads/v3.0
Cennette Cinsellik Var mı?
11 Ağustos 2023 01:48
4.968

Cennette Kıskançlık Yoktur: Kıskançlık duygusu dünya kadınlarına mahsustur. Bu duygu huriler de yoktur. Cennete girmeye hak kazanan dünya kadınları, kocalarını cennet hurileriyle paylaşmak zorunda kalacaklar. Buna rağmen dünyada olduğu gibi kıskançlık duygusuna kapılmayacaklar.

Bir defa cennete giren herkes tüm kötü duygulardan arınmış olarak girecektir. İkinci sebep de dünya kadınları daha üstün olacağından, daha çok sevileceklerinden ve hurilere karşın kraliçelik makamında olacaklarından kıskançlık duymayacaklardır.

Cennetliklerin cennette dünya zenginliği ve refahıyla kıyaslanmayacak idealin üstünde ebedi bir hayat yaşayacaklarını, dolayısıyla da dünyada olduğu gibi bedensel boşalmadan tek düze olmayacağını belirtmiştik. Ayet ve hadislerde anlatılan cennetteki cinsel yaşamı tasavvur etmek mümkün değildir.

Bu, cinsel münasebette bulunmayan bir kimsenin, onun verdiği zevkten bahsetmesine benzer. Hele cennetteki cinsel hayatın dünyadaki ile kıyaslanmayacak bir düzeyde olduğu düşünülürse…

Bir iki hadisle bu hususu kapatalım.

Ebu Hüreyre (r.a.) bir gün Resulüllah’a (s.a.v): – Ey Allah’ın Resulü!.

Cennette kadınlarımızla cinsel ilişkide bulunacak mıyız? diye sordu,

Resulüllah (s.a.v): “(Evet), mümin bir günde yüz bakire ile cinsel ilişkide bulunacaktır”

Bu hadis cennetteki cinsel hayatın ne denli geniş boyutta olduğunu bize göstermektedir. Şimdi akıllara şöyle bir soru gelebilir: Nasıl olur da kişi bu kadar çok cinsel ilişki de bulunabilir?

Daha önce de ifade ettiğimiz gibi cennet nimetleri tasavvuru imkansız çok değişik, hayat ve çevre şarttan ile güzelliklere sahip kılınmış tabii olarak da cennetlikler de bu ortam ve şartlara uyacak standartta yepyeni bir yaratılışta yaratılmış olacaklardır.

Şimdi şu hadisi şerîf ile cevabını verelim: Enes b. Maik (r.a.) anlatıyor: Resulullah (s.a.v) buyurdu ki: “Cennette mümine şöyle şöyle cinsi münasebet kuvveti verilecektir

Ashab sordu: Ey Allah’ın Resulü! (Müminin) bu kadarına gücü yetecek mi?

Resûlullah (S.A.V.) şöyle buyurdu: (Evet, çünkü) ona yüz erkek kuvveti verilecektir.

Kaynak: Turan Yazılım – Mürşit 5 – Evlilik Hayatı Ve Mahremiyetleri

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.