ref: refs/heads/v3.0

Anal Sex Nedir ve Tersten Cinsel İlişkiye Girmek

Anal Sex Nedir ve Tersten Cinsel İlişkiye Girmek
2 Ağustos 2023 20:31
8.215

Dinimiz, erkeğe tarla diye bildirilen kadının avret mahallinin dışı olan tersten anal yoldan yaklaşmasını haram kılmıştır.  Peygamberimiz (s.a.v): Karısına arka taraftan (tersten / anal) yaklaşan kimse lanetlenmiştir.

Allah, erkek veya kadına arka taraftan yaklaşan kimseye rahmet nazarıyla bakmaz buyurmuşlardır. Burada erkeğe düşen dinimizin emirlerine riayet edip Allah’ın haram kıldığı hareket ve davranışlardan son derece sakınmalıdır. Çünkü bu durum, homoseksüellik (erkek erkeğe cinsel ilişkiye girmek) ve seviciliğe (kadın kadına ilişki) yol açabilmektedir.

Yaratılış kanununu bozarak kadınlara anal / arka yollardan yaklaşan kimseler, meşru tatmin yollarını kapatmakla kadınları kadınlara yöneltmiş, kendileri de hemcinslerine yönelmiş olurlar. Ki böyle aşağılık kimseler, ilerde detaylı olarak değineceğimiz homoseksüelliğin zararlarından olarak ebedi ahiret hayatlarını mahvederlerken beden ve ruhlarında yaptığı tahribat ile de dünyaları mahvolmaktadır.

Livatanın tarihi kaynağını oluşturan Lut toplumunda livatanın erkeklerin kadınlarla arkadan cinsel ilişki de bulunmakla başladığını Peygamber efendimiz (s.a.v) şu hadisiyle bildirmektedir:

Lut toplumunda lutilik, erkekler arasında başlamadan kırk yıl önce kadınlara yönelik olarak başladı ve Peygamberimiz bir hadisi şerif de de Allah’ın bu gibi kimselere lanet ettiğini buyurmaktadır.

Kıyamet gününde Allah yedi zümreye rahmet nazarıyla bakmaz. Onları günahlarından arındırmaz ve onlara gireceklerle beraber cehenneme girin diye buyurur.

 • Homoseksüelliği yapan ve yaptıran.
 • Mastürbasyon yapan (eliyle boşalan). (İleride detaylı açıklanacak. Duruma Göre farklılık arzediyor)
 • Hayvanlarla cinsel temas kuran.
 • Anası ile kızını bir arada nikahlayan.
 • Komşusunun hanımı ile zina eden.
 • Lanet ettirircesine komşusunu üzen.
 • Karısına arka yoldan, tersten / anal yaklaşan(5) »

Netice:

Eşler, evlilik hayatında emir ve yasaklara uymak zorundadır. Kadına arka yoldan yaklaşmak, yaratılış kanununa aykırı düşen bir durum olmakla beraber, dinin haram kıldığı bu ilişki, kadınlarda sıhhi bir takım sakıncalar doğurur.

Kaynak: Turan Yazılım – Mürşit 5 Evlilik Hayatı Ve Mahremiyetleri

(5) İbn-i Kesir, c:.2: 264

Yorumlar

 1. Mehmet dedi ki:

  Yukarıda bahsi geçen günahları işlemiş sonra da tövbe etmiş olsak bile cennete giremiyecek miyiz

  1. Tövbenizde samimi olursanız, bir daha o çirkin fiile yönelmez ve işlemezseniz kim Allah’ın rahmetinden affından ümit kestirebilir ki? Tövbenizde samimi olduktan sonra girersiniz kardeşim Allah’ın izni yardımı ve rahmetiyle